"Любовта е лудост" завладява Варна довечера


Сподели:
25 Август 2017, Петък
На 25 август за 25-и път по червената пътека на Международния филмов фестивал „Любовта е лудост" ще преминат много любими български звезди от екрана и театралната сцена, и видни чуждестранни гости.

Ежегодният кинофорум „Любовта е лудост" е очаквано и вълнуващо събитие. Като инициатор и организатор на тази престижна проява, Фестивалният и конгресен център отново има амбицията да предложи най-доброто от големия екран - в конкурсната международна програма, конкурсния младежки модул, съпътстващите панорами на чуждестранни кинематографии, ретроспекции на българско кино.

Над 100 филма ще бъдат показани в тазгодишното издание на фестивала „Любовта е лудост", който за поредна година ще превърне Варна в бляскава киностолица.

Очакват се любимците на цяла България: Татяна Лолова, Гинка Станчева, Емилия Радева, Людмил Стайков, Николай Волев, Борис Луканов, Мариус Донкин, Камен Воденичаров, Башар Рахал, Йосиф Шамли, Антон Радичев, Иглика Трифонова, Иван Ничев, както и чуждестранни гости от Естония, Исландия, Унгария, Дания, Великобритания, Украйна, Турция, Индия, Румъния, Македония, Индонезия, Русия, Италия, Молдова. По червената пътека ще минат и младите, и популярни актьори Бойко Кръстанов, Александър Алексиев, Рая Пеева, Явор Бахаров, Лорина Камбурова, Яна Титова и други.

Програма:

Официално откриване:
25 август, 19.00 часа
"Анна Каренина. Историята на Вронски" - Русия
ФКЦ, зала 1

25 август, 13.30 часа
"В сънищата ти" - България, Чехия, Словакия
Младежка конкурсна програма
ФКЦ, зала "Европа"

25 август, 16.00 часа
"24 седмици" - Германия
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала "Европа"

25 август, 18.00 часа
"Момичето на моите мечти", Италия
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

25 август, 20.00 часа
"Версус", Русия
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

25 август, 22.00 часа
"Мостовете на Сараево", България
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала 1

25 август, 22.15 часа
"Бутилка в морето", Франция
Програма на Френско кино
ФКЦ, зала "Европа"

26 август, 10 часа
"88 Mhz" България
ФКЦ, зала "Европа"

26 август, 11.00 часа
"Отвъд скока", България
ФКЦ, зала "Европа"

26 август, 13.15 часа
"Реквием за госпожа Й.", България, Сърбия, Македония
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала 1

26 август, 13.30 часа
"Маслиново дърво", Испания и Германия
Младежки конкурс
ФКЦ, зала "Европа"

26 август, 15.30 часа
"Кораба слънчоглед", България
Младежки конкурс
ФКЦ, зала "Европа"

26 август, 18.00 часа
Салауаку, Индонезия
Фокус "Индонезия" - официално откриване
ФКЦ, зала 1

26 август, 18.00 часа
"Диванът на Сталин", Франция
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

26 август, 20.00 часа
"Болшой", Русия
Дни на руското кино
ФКЦ, зала "Европа"

26 август, 22.15 часа
"Париж може да почака", САЩ
Програма "Световни хитове"
ФКЦ, зала 1

26 август, 15.15 часа
"Размразен шаран", Русия
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

26 август, 20.00 часа
"Призраците на Исмаел", Франция
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

27 август, 10.30 часа
"Майсторът на комедията", България
Специална прожекция
ФКЦ, зала "Европа"

27 август, 14.00 часа
"Люмиер!", Франция
ФКЦ, зала 1

27 август, 14.00 часа
"Революция в балната зала", Германия
Усмивки от немското кино
ФКЦ, зала "Европа"

27 август, 15.30 часа
"Малка любов, голяма любов", Германия
Усмивки от немското кино
ФКЦ, зала "Европа"

27 август, 15:45 часа
"Суинг", Унгария
Фокус "Унгария"
ФКЦ, зала 1

27 август, 17.00 часа
"Пророкът-свръхчовек", Турция
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

27 август, 18.15 часа
"Меланхолия", Иран
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

27 август, 20.00 часа
Българска гала: "Извън пътя", България
ФКЦ, зала 1

27 август, 20.30 часа
"Събирач на дългове", Русия
Програма "Дни на руското кино в България"
ФКЦ, зала "Европа"

27 август, 22.15 часа
"Нокас", Индонезия
Фокус "Индонезия"
ФКЦ, зала 1

27 август, 18.45 часа
"Лейди Макбет", Великобритания
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала "Европа"

27 август, 22:15 часа
"Кралски афери" - Дания, Чехия, Швеция, Германия
Фокус "Дания"
ФКЦ, зала "Европа"

28 август, 14.00 часа
"6,9 по скалата на Рихтер" - Румъния, България, Унгария
Програма "По глобуса"

28 август, 13:30 часа
„Ноктурама”, Франция
Младежка конкурсна програма
ФКЦ, зала "Европа"

28 август, 16:00 часа
"Златната петорка", Македония
Младежка конкурсна програма
ФКЦ, зала "Европа"

28 август, 16.15 часа
"Кампер", Полша
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

28 август, 18.00 часа
"Сватбен танц", Турция
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

28 август, 18.00 часа
"Роден", Франция
Програма "Световни хитове"
ФКЦ, зала "Европа"

28 август, 20.15 часа
"Самота", Индонезия
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

28 август, 20.15 часа
"Зоология", Русия
Програма "Дни на руското кино в България"
ФКЦ, зала "Европа"

28 август, 22.15 часа
"Макс и Лени", Франция
Програма на Френско кино
ФКЦ, зала "Европа"

28 август, 22:15 часа
"Лиза, феята-лисица", Унгария
Фокус "Унгария"
ФКЦ, зала 1

29 август, 13:30 часа
"Виктория" Германия
Младежка конкурсна програма
ФКЦ, зала "Европа"

29 август, 14.00 часа
"Тъмен вихър" Ирак, Германия, Сирия, Катар
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала 1

29 август, 15.45 часа
"Гнездо на гургулица", Украйна
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1
 
29 август, 16.00 часа
"След теб", Русия
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

29 август, 18.00 часа
"Рейкявик", Исландия
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

29 август, 18.15 часа
"Нашите любови", Испания
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

29 август, 20.00 часа
"Гражданинът", Унгария
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

29 август, 20.00 часа
"Ледоразбивач", Русия
Програма "Дни на руското кино в България"
ФКЦ, зала "Европа"

29 август, 22.15 часа
"Емма", Индонезия
Фокус "Индонезия"
ФКЦ, зала 1

29 август, 22.15 часа
"Меланхолия" - Дания, Швеция, Франция, Германия
Фокус "Дания"
ФКЦ, зала "Европа"

30 август, 13:30 часа
"История на любовта" - Франция, Канада, Румъния
Младежка конкурсна програма
ФКЦ, зала "Европа"

30 август, 15.45 часа
"Да опазиш светлината", САЩ
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

30 август, 16:00 часа
"Половинката" Турция
Младежка конкурсна програма
ФКЦ, зала "Европа"

30 август, 18 часа
"Изгубени в Париж", Франция
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

30 август, 18.00 часа
"Биполярно момче", Естония
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

30 август, 20.15 часа
"Любов и други катастрофи", Дания
Международна конкурсна програма
ФКЦ, зала 1

30 август, 20.00 часа
"А утрините тук са тихи", Русия
Програма "Дни на руското кино в България"
ФКЦ, зала "Европа"

30 август, 14.00 часа
"Източна афера" Румъния, Литва, Молдова
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала 1

30 август, 22.15 часа
"Пречка", Франция
Програма на Френско кино
ФКЦ, зала "Европа"

30 август, 22:15 часа
"Убийства на колела", Унгария
Фокус "Унгария"
ФКЦ, зала 1

31 август, 13:30 часа
"Когато мечтаехме", Германия
Младежка конкурсна програма
ФКЦ, зала "Европа"

31 август, 16:00 часа
"Кладенец", Унгария
Младежка конкурсна програма
ФКЦ, зала "Европа"

31 август, 18:15 часа
"Асансьор за пациенти" България
ФКЦ, зала "Европа"

31 август, 20.15 часа
"Добро момче", Русия
Програма "Дни на руското кино в България"
ФКЦ, зала "Европа"

31 август, 22:15 часа
"Ловът", Дания
Фокус "Дания"
ФКЦ, зала "Европа"


1 септември, 14.00 часа
"Наследството на Естер", Унгария
Фокус "Унгария"
ФКЦ, зала "Европа"

1 септември, 15:45 часа
"Комуната" - Дания, Швеция, Холандия
Фокус "Дания"
ФКЦ, зала "Европа"

1 септември, 18.00 часа
"В легло с Виктория", Франция
Програма "По глобуса"

1 септември, 19.45 часа
"Епоха на първите", Русия
Програма "Дни на руското кино в България"
ФКЦ, зала "Европа"

1 септември, 22.00 часа
"Айша", Индонезия
Фокус "Индонезия"
ФКЦ, зала 1

1 септември, 22:15 часа
„Болшой” – Русия
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

2 септември, 11 часа
„Клубът на пътешествениците”, Полша
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

2 септември, 14.00 часа
"Хоуп", Франция
Програма на Френско кино
ФКЦ, зала "Европа"

2 септември, 14.30 часа
"Водолей", Бразилия, Франция
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала 1

2 септември, 15.45 часа
"След любовта", Белгия
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала "Европа"

2 септември, 17.30 часа
"Мис Слоун", Франция, САЩ
Програма "Световни хитове"
ФКЦ, зала 1

2 септември, 17:45 часа
"Кухня. Последната битка", Русия
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

2 септември, 20.00 часа
"Търговският пътник", Иран
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала "Европа"

2 септември, 20.00 часа
"Викинг", Русия
Програма "Световни хитове"
ФКЦ, зала 1

2 септември, 22.15 часа
Фокус "Дания"
"Мълчаливо сърце" - Дания
ФКЦ, зала "Европа"

2 септември, 22:30 часа
"Примка", Унгария
Фокус "Унгария"
ФКЦ, зала 1

3 септември, 13:45 часа
"Мама и другите шантавели в семейството" Унгария, България
Фокус "Унгария"
ФКЦ, зала "Европа"

3 септември, 16.00 часа
"Съдбовна нощ", Франция
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

3 септември, 15.00 часа
"120 удара в минута", Франция
Програма "Ехо от световните фестивали"
ФКЦ, зала 1

3 септември, 16.00 часа
"Съдбовна нощ", Франция
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

3 септември, 17.45 часа
"Кралицата на Испания" Испания
Програма "Световни хитове"
ФКЦ, зала 1

3 септември, 18.00 часа
"Чърчил", Великобритания
Програма "Световни хитове"
ФКЦ, зала "Европа"

3 септември, 20 часа
"Батальонът, Русия
Програма "По глобуса"
ФКЦ, зала "Европа"

3 септември, 20.15 часа
"Кръвен баща", САЩ, Франция
Програма "Световни хитове"  
ФКЦ, зала "Европа"

3 септември, 22.15 часа
"Гоненица", Индонезия
Фокус "Индонезия"
ФКЦ, зала 1

3 септември, 22.15 часа
"Трябва ти единствено любов" Дания
Фокус "Дания"
ФКЦ, зала "Европа"


В категории: Новините, Култура

Сподели:
Коментари

0 коментара
Добави коментар

Вашето име:
Моля, въведете Вашето име
Коментар:
Моля, въведете Вашият коментар
Защитен код:
Моля, въведете защитния код